Allegro pozwala zapłacić za zakupy 30 dni później

Allegro pozwala zapłacić za zakupy 30 dni później

Allegro wprowadziło sposób płatności Allegro Zapłać Później. Pozwala on kupującym dokonać zapłaty za zakupione produkty do 30 dni po ich zamówieniu. Nowa metoda została zaprojektowana we współpracy z fintechem PayPo.

Allegro Zapłać Później – jak działa?

Oto najważniejsze informacje odnośnie do nowej usługi:

  • Termin zapłaty

Odłożenie zapłaty do 30 dni po złożeniu zamówienia nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Jeśli zaś chcemy przedłużyć termin spłaty o kolejne 30 dni, kwota do zapłaty podniesie się o 5% wartości zrealizowanego zamówienia.

  • Kwota zakupów i dostępne produkty

Wartość zakupów wraz z dostawą musi wynosić od 40 do 500 zł. Możliwy jest zakup wielu przedmiotów nawet od różnych sprzedawców. Obecnie Allegro Zapłać Później jest dostępne jedynie dla kategorii Dziecko – są jednak plany dodania kolejnych rodzajów produktów.

Allegro ustala także szacowaną kwotę, jaką możemy wydać w ramach omawianej usługi. Określa się ją na podstawie historii zakupów użytkownika. Jest ona ciągle aktualizowana wraz z dokonywaniem kolejnych zakupów oraz spłacaniem obecnych i zaległych transakcji.

  • Wygoda

Bardzo dobrą cechą Allegro Zapłać Później jest to, że skorzystanie z tej opcji płatności nie wymaga logowania się na platformy innych systemów, jak to jest przykładowo podczas realizowania zakupu na raty, przy którym konieczne jest złożenie wniosku kredytowego.

  • Realizacja płatności

Zakupów za pomocą omawianej metody można dokonywać przez: szybki przelew, BLIK oraz z wykorzystaniem karty kredytowej. Co ważne, sprzedawca otrzymuje pieniądze od razu. Nie musi on czekać 30 dni, gdyż pieniądze zostaną natychmiastowo przesłane za pomocą usługi Przelewy24 na rachunki Allegro Finanse.

  • Zwroty

Termin zwrotu towaru wynosi standardowe 14 dni. W przypadku jego realizacji sprzedający w ramach Allegro Finanse będzie mógł przesłać pieniądze jednym kliknięciem. Cały proces obsługuje PayPo, a nie kupujący.

Podsumowanie

Wprowadzona przez Allegro metoda to na pewno skuteczny sposób na umożliwienie kupującym dokonywania zakupów wtedy, kiedy chcą.

Jak ujął to Francois Nuyts, prezes Allegro:

Chcemy zachęcać Polaków do jak najczęstszego robienia zakupów w Internecie, oferując im wiele korzyści, które niosą e-zakupy. Jestem pewny, że uda nam się ich przekonać, jeśli będą zadowoleni z zakupów. Klienci robią zakupy, gdy tylko znajdą wolną chwilę. Odroczone płatności oferują im właśnie taką możliwość, dodatkowo pozwalając odpowiedzialnie zarządzać budżetem domowym. Podobnie jak w przypadku wszystkich usług finansowych na Allegro, skorzystanie z odroczonych płatności wymaga minimum formalności i jest aktywowane jednym kliknięciem podczas zakupu.

Źródło oficjalnej wiadomości: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-zaplac-pozniej-nowa-metoda-robienia-zakupow-na-allegro-yVxVR9lVoHW

  • 22
  •  
  •  
Autor artykułu:Daniel Podgórski

Copywriter współpracujący z firmą Mayko. Specjalizuje się w nowoczesnych technologiach, kryptowalutach, SEO i marketingu internetowym. Uwielbia pisać artykuły poparte statystykami i głębokim researchem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *