Google informuje reklamodawców o definitywnym przejściu do nowego interfejsu Adwords

Wiedzieliśmy, że ten dzień w końcu nadejdzie. W marcu Google ogłosiło, że do końca roku wycofa stary interfejs Adwords. W tym tygodniu niektórzy reklamodawcy otrzymali powiadomienia od Google, że ich konta zostaną przełączone na nowy interfejs począwszy od lipca.

Google informuje reklamodawców o definitywnym przejściu do nowego interfejsu Adwords

Co to oznacza? Nowa wersja Adwords całkowicie zastąpi poprzednią i nie będzie możliwości przełączenia się na starą.

Nie wszyscy zostaną przeniesieni od razu – proces będzie przebiegał etapami. Google będzie powiadamiać reklamodawców o terminach zmian na bieżąco, aż do końca roku, kiedy to wszystkie konta mają już funkcjonować na nowym interfejsie.

Żegnaj stare, witaj nowe

Jeśli obecnie używasz starego interfejsu, włącz ustawienia powiadomień, aby nie przegapić maila z informacją kiedy twoje konto utraci do niego dostęp.

Podsumowując, jeśli do tej pory nie korzystałeś z nowego interfejsu, zachęcam do zapoznania się z nim i rozpoczęcia prac, docelowo korzystając z niego. Nowy panel wymaga przyzwyczajenia się. Jeśli będziesz zwlekał, możesz obudzić się z permanentnym brakiem możliwości powrotu do starego interfejsu i w konsekwencji stracić sporo czasu i nerwów na szukaniu większości opcji.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

You have to agree to the comment policy.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij