Największe wzrostyspadki SEO - kwiecień 2018

Największe wzrosty/spadki SEO – KWIECIEŃ 2018

Czy w kwietniu mogliśmy zauważyć równie interesujące spadki SEO co w poprzednim miesiącu? A może jakieś serwisy zanotowały spektakularne wzrosty? Zapraszamy do naszego comiesięcznego zestawienia!

Na początku przyjrzyjmy się domenie opony.pl i bardzo dużym spadku szacunkowego ruchu aż o 52.27%. Wykres poniżej dobitnie pokazuje jak dotkliwy jest to spadek na przestrzeni ostatnich kilku lat.

opony_pl - duży spadek ruchu

Tak duży spadek, w tak konkurencyjnej branży (fraza „opony” swego czasu była przez wielu pozycjonerów uważana za jedną z najtrudniejszych do wypozycjonowania) jest z pewnością odczuwalnym ciosem. Skąd taka zmiana? Szybka analiza i odpowiedź wydaje się prosta (słowo „wydaje” nie jest bez powodu). Przyjrzyjmy się spadkom na konkretne słowa kluczowe.

opony-pl - słowa kluczowe

Spadek o 3 pozycje na słowo kluczowe „opony” wydaje się tu głównym powodem. Słowo kluczowe ma ponad 60 000 wyszukiwań i każda zmiana +/- pozycji w serpach niesie za sobą bardzo duże konsekwencje.

Przyjrzyjmy się teraz kwietniowym wzrostom. W marcu widzieliśmy spore spadki domen z branży „Kredyty i pożyczki” – w kwietniu widzimy dość wyraźne odbicie i nadrabianie strat przez domeny z tej branży.

Ciekawym przypadkiem jest lider kwietniowego zestawienia. Domena mosquito-sklep.pl zanotowała mega wzrost aż o 119.83%.

mosquito-sklep.pl

Poszukajmy i w tym wypadku odpowiedzi skąd ta zmiana… Poniżej tabela ze wzrostami pozycji na konkretne słowa kluczowe.

mosquito-sklep_pl wzrosty seo

Wzrost pozycji domeny jest bardzo widoczny. Szczególnie rzuca się w oczy wzrost pozycji na słowa kluczowe związane ze słowem „sukienki” (mam na myśli różne kombinacje tego słowa). Dla bardziej „wścibskich”, proponuję zerknąć na przyrost linków w kwietniu 😉

Metodologia powstania analizy

Analiza powstała na podstawie danych zebranych przez narzędzie SEMSTORM. Narzędzie śledzi działania serwisów w zakresie marketingu w wyszukiwarkach. Dane do analizy zebrane zostały z KWIETNIA 2018 roku, a zmiana procentowa szacunkowego ruchu (ostatnia kolumna w tabeli) to porównanie KWIETNIA 2018 do MARCA 2018.

Widoczność SEO – KWIECIEŃ 2018

Tabela domyślnie sortowana jest od największego wzrostu procentowego ruchu. Wszystkie kolumny można sortować i po zastosowaniu np. sortowania wg „Szacunkowy ruch” + dodatkowo po zastosowaniu filtra „Kategoria”, możemy zobaczyć TOP10 w danej branży jeżeli chodzi o szacunkowy ruch z naturalnych wyników Google.

 

Dodaj serwis!

Brakuje Ci w zestawieniu jakiegoś serwisu? A może chcesz dodać własny? Wypełnij prosty formularz!

 

  • 9
  •  
  •  
Autor artykułu:Wojciech Przekop

Senior SEO Manager w firmie Mayko. Z branżą SEO zawodowo związany od 2008 roku. Uczestniczył przy kilkuset projektach SEO, w tym dla wielu znanych marek. Posiada szerokie doświadczenie, zwłaszcza w prowadzeniu bardziej złożonych kampanii dla eCommerce.

Komentarze

4 wypowiedzi:
  1. Ciekawy profil świeżych linków mosquito. Sporo katalogów stron internetowych, artykułów na blogach presell page, forach internetowych i mimo to zanotowali największy przyrost. Zobaczymy na ile stabilny 🙂

    1. Muszę powiedzieć, że się w pewnym sensie z Tobą zgadzam. W pewnym sensie, bo uważam, że wzrost czasem może być odbierany jako wyczyn. Nie można mierzyć wszystkich jedną miarą.

  2. Na przykładzie mosquito można zobaczyć, że skoki w rankingu są bardzo możliwym zjawiskiem. Moim zdaniem Google testuje taką stronę i pewnego dnia ją „wynagradza” wrzuca na kolejny poziom testu. Jeśli zda to będzie kolejny poziom, jeśli nie to stagnacja albo spadek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *