Największe wzrosty/spadki SEO – LISTOPAD 2018

Czy listopad przyniósł nam równie duże wahania w serpach Google co październik? Zapraszamy do naszej comiesięcznej analizy SEO.

Ranking SEO – LISTOPAD 2018

Tabela domyślnie sortowana jest od największego wzrostu procentowego ruchu. Wszystkie kolumny można sortować i po zastosowaniu np. sortowania wg “Szacunkowy ruch” + dodatkowo po zastosowaniu filtra “Kategoria”, możemy zobaczyć TOP10 w danej branży jeżeli chodzi o szacunkowy ruch z naturalnych wyników Google.

Krótka analiza

Liderem listopadowego zestawienia został serwis tablica.com. Wzrost na poziomie 12 785,83% to rekord wśród dotychczasowych zestawień. Jeżeli chodzi o konkretne wartości szacunkowego ruchu, jest to wzrost z 6 288 do 810 261!

[tablica.com] Analiza stron _ SEMSTORM

Czym spowodowany jest tak ogromny wzrost? Chodzi o bardzo dobrą pozycje na jedno słowo kluczowe. Mianowicie słowo “tablica”, które ma aż 3 350 000 wyszukiwań. Jak możemy przypuszczać, główną intencją użytkowników wpisujących to słowo w wyszukiwarce, jest odnalezienie serwisu olx.pl. Przypomnijmy, tablica.pl to poprzednia nazwa/domena obecnego serwisu olx.pl.

Co ciekawe, serwisu tablica.com nie znajdziemy w tym momencie już na tą frazę. Czyżby znamy już lidera największego spadku w przyszłym miesiącu? 🙂

[tablica.com] SEO lost Keywords - utracone1

Inne ciekawe i warte odnotowania wzrosty to:

 • ccc.eu – pozycja 4 w rankingu. Wzrost wartości szacunkowego ruchu o ponad 286 000 (+110,38%).
 • [ccc.eu] Analiza stron _ SEMSTORM

 • apteka-melissa.pl – pozycja 8 w rankingu. Wzrost wartości szacunkowego ruchu o ponad 95 000 (+54,40%).
 • [apteka-melissa.pl] Analiza stron _ SEMSTORM

 • allani.pl – pozycja 17 w rankingu. Wzrost wartości szacunkowego ruchu o ponad 470 000 (+36,29%).
 • [allani.pl] Analiza stron _ SEMSTORM

  Przechodzimy do spadków. Największy spadek zanotował lider wzrostów sierpniowego zastawiania, serwis ultima.pl. Spadek szacunkowego ruchu z wartości 134 183 na 58 276 daje nam -56,57% względem października.

  [ultima.pl] Analiza stron _ SEMSTORM

  Sklep zanotował spore spadki w Google na całą gamę słów kluczowych związanych z asortymentem, czyli głównie grami oraz konsolami do gier. Branża ta ma bardzo duży potencjał wyszukiwania, wiec jakiekolwiek wahania pozycji w serpach Google, oznaczają również bardzo duże wahania w ruchu.

  ultima spadki

  Inne ciekawe i warte odnotowania spadki to:

 • saturn.plspadek wartości szacunkowego ruchu o ponad 378 000 (-56,36%).
 • [saturn.pl] Analiza stron _ SEMSTORM

  Powód tego stanu na screenie poniżej 🙂

  Saturn _ Zmienił się w MediaMarkt

 • intercars.com.plspadek wartości szacunkowego ruchu o ponad 167 000 (-45,70%).
 • [intercars.com.pl] Analiza stron _ SEMSTORM

 • decathlon.plspadek wartości szacunkowego ruchu o ponad 240 000 (-21,78%).
 • [decathlon.pl] Analiza stron _ SEMSTORM

   

  Metodologia powstania rankingu

  Ranking powstał na podstawie danych zebranych przez narzędzie SEMSTORM. Narzędzie śledzi działania serwisów w zakresie marketingu w wyszukiwarkach. Dane do analizy zebrane zostały z LISTOPADA 2018 roku, a zmiana procentowa szacunkowego ruchu (ostatnia kolumna w tabeli) to porównanie LISTOPADA 2018 do PAŹDZIERNIKA 2018. Każda domena uwzględniania w rankingu, musi generować na wartość min. 1000 szacunkowego ruchu wg SEMSTORM.

  Dodaj swój serwis!

  Chcesz dodać swój serwis do comiesięcznej analizy? A może jakiegoś serwisu po prostu Ci brakuje w zestawieniu? Uzupełnij prosty formularz i jeżeli według nas będzie pasował do danej branży, z chęcią go dodamy!

  Może Ci się również spodoba

  1 Odpowiedź

  1. Baśka R pisze:

   po październikowym update – branża medyczna nie ma sobie równych w spadkach i wzrostach 🙂

  Dodaj komentarz

  You have to agree to the comment policy.

  Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

  Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

  Zamknij