Platforma Shoper z nową metodą płatności

Platforma Shoper z nową metodą płatności

Platforma Shoper wprowadza kolejną metodę płatności – Google Pay. Rozwiązanie to pomaga w prosty sposób płacić za transakcje w sklepach stacjonarnych, aplikacjach czy też sklepach internetowych.

Decyzja podparta badaniami

Google Pay to kolejny szybki i bezpieczny sposób na realizowanie płatności internetowych. Wprowadzenie tej nowej metody wpisuje się w obecne trendy, które potwierdza Raport Płatności 2019 wydany właśnie przez Shopera.

Badanie powstało na podstawie danych zgromadzonych z ponad 10 000 sklepów internetowych zbudowanych na platformie Shoper z okresu 01.2017-06.2019. Przeanalizowano w nim ponad 1,5 miliona transakcji zrealizowanych za pomocą różnych metod płatności tradycyjnych, jak i online.

Analiza wykazała, że w roku 2017 25% sklepów posiadało tylko jeden sposób płatności za zakupy. W roku 2019 odsetek ten spadł do 14%.

Za to aż w przypadku 63% sklepów internetowych klienci mają do wyboru przynajmniej 3 metody płatności. 12,5% sprzedawców daje do dyspozycji 5 i więcej sposobów realizacji zapłaty.

Z tego też powodu wprowadzenie płatności Google Pay wydaje się jak najbardziej słusznym podejściem, zwłaszcza że kupujący preferują coraz bardziej szybkie płatności online. Zastępują one tradycyjne przelewy, które w porównaniu do nowych rozwiązań są już zbyt czasochłonne.

Popularne metody płatności

Raport wykazał też ciekawy fakt – płatności online były przeprowadzane na średnią kwotę wynoszącą 186 złotych. W przypadku przelewów oraz opłat gotówką w punkcie odbioru średnia sięgała odpowiednio 291 złotych i 272 złote.

Różnice mają wynikać z tego, że transakcje realizowane za pomocą przelewu czy gotówki są wykonywane przez okazjonalnych klientów. Rzadko odwiedzają oni sklepy internetowe, a jeśli już to robią, to decydują się na duży zakup lub znaleźli ciekawą okazję. Z tego powodu za jednym razem wydają znacznie więcej, choć nie robią tego często.

Z kolei stali klienci przeprowadzający zakupy regularnie wydają średnio mniejsze kwoty na każdą transakcję. Cenią sobie za to w takich przypadkach szybkość i wygodę – stąd większa popularność płatności online w tej grupie.

Podsumowanie

Jak zaznacza Jacek Zientkiewicz, Brand Manager w Shoper:

Klient na zakupach w sieci podejmuje szybkie decyzje. Najwięcej czasu zajmuje mu tak naprawdę przejście procesu płatności. Dlatego właśnie udostępniamy płatności Google Pay, czyli jedną z najszybszych obecnie metod płatności. Jej zalety dostrzega się zwłaszcza kupując za pomocą smartfona. Kupujący, który ma tę usługę aktywną na swoim koncie Google, nie musi mieć pod ręką karty płatniczej ani wpisywać żadnych numerów i danych. Jest to rozwiązanie bardzo proste, intuicyjne i przede wszystkim bezpieczne.

Jak widać, Shoper jako jedna z najpopularniejszych platform e-commerce w Polsce dalej się rozwija.

Oficjalny komunikat: https://www.shoper.pl/blog/13-tysiecy-sklepow-shoper-z-obsluga-platnosci-google-pay/

Raport Płatności 2019: https://www.shoper.pl/blog/sciagnij-nowy-raport-shoper-o-platnosciach-w-internecie/

Poznaj ofertę MAYKO na pozycjonowanie sklepów Shoper – KLIKNIJ!

  • 41
  •  
  •  
Autor artykułu:Daniel Podgórski

Copywriter współpracujący z firmą Mayko. Specjalizuje się w nowoczesnych technologiach, kryptowalutach, SEO i marketingu internetowym. Uwielbia pisać artykuły poparte statystykami i głębokim researchem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *