Poczta Polska wprowadza sieć automatów do odbiorów paczek

Poczta Polska wprowadza sieć automatów do odbiorów paczek

Wkrótce Biedronka będzie nie tylko popularnym miejscem do robienia zakupów, ale także punktem odbioru paczek. Sieć sklepów realizuje w ten sposób rozwój swojej usługi „Odbiór w Punkcie”. Chce dzięki temu zwiększyć swój udział na rynku e-commerce.

Kiedy, gdzie i jak?

Jeszcze przed początkiem tegorocznych wakacji pierwsze automaty mają pojawić się w 12 planowanych placówkach. Reszta będzie gotowa do użytku pod koniec III kwartału tego roku.

Jako pierwsze w automaty zostaną wyposażone sklepy z największych miast Polski takich jak:

  • Warszawa
  • Kraków
  • Katowice
  • Wrocław
  • Poznań
  • Trójmiasto

Sama Biedronka posiada obecnie ponad 11 500 punktów w Polsce, toteż dostawca urządzeń, firma SwipBox, zrealizuje całkiem pokaźne zamówienie.

Automaty zaś będą dostępne w godzinach otwarcia samych sklepów. Te, które zostaną z kolei umieszczone przy placówkach pocztowych, będą do dyspozycji 24 godziny na dobę.

Sam wybór Biedronki jako sieci sklepów nie dziwi – codziennie zakupy robi tam ok. 4 miliony osób. Poczta Polska wybrała tę sieć ze względu na swój plan podwojenia dochodów do 2023 roku w rynku paczkowym.

Powiększanie naszej sieci jest warunkiem dalszego rozwoju biznesu kurierskiego, dlatego podjęliśmy decyzję o dołączeniu pocztowych automatów do odbiorów przesyłek do naszej oferty – Przemysław Sypniewski, Prezes Zarządu Poczty Polskiej.

Podsumowanie

Raport Gemius 2018 „E-commerce w Polsce” wskazuje, że osoby najczęściej robiące zakupy w sieci mają 15-49 lat. 50% z nich przyznało, że możliwość odbierania przesyłek w punktach automatów samoobsługowych zachęca ich do robienia tego typu zakupów. Ogólnie zaś metoda ta jest trzecią najpopularniejszą formą odbierania przesyłek internetowych.

Z pewnością jest to dobra decyzja ze strony Poczty Polskiej, która nie powinna pozostawać w tyle za najnowszymi trendami oraz innymi dostawcami.

Źródło oficjalnego komunikatu – https://media.poczta-polska.pl/pr/437051/poczta-polska-buduje-siec-automatow-do-odbioru-paczek

  • 191
  •  
  •  
Autor artykułu:Daniel Podgórski

Copywriter współpracujący z firmą Mayko. Specjalizuje się w nowoczesnych technologiach, kryptowalutach, SEO i marketingu internetowym. Uwielbia pisać artykuły poparte statystykami i głębokim researchem.

Komentarze

Jedna wypowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *