Prasówka SEO/e-commerce

Prasówka SEO/e-commerce #17

W tej prasówce sporo aktualizacji różnych aspektów wyszukiwarki Google oraz systemu Google Ads. Oprócz tego raport przewidujący stan e-commerce w Europie na koniec tego roku.

A co zatem w tej prasówce?

Od 11 sierpnia w Google Ads nie będzie można reklamować żadnych produktów czy usług określonych jako programy szpiegowskie i technologie monitoringu (spyware and surveillance technology). Precyzując, jest to aktualizacja kategorii zasad pod nazwą Umożliwianie nieuczciwego postępowania. Dotyczy ona usług związanych z takimi rzeczami jak podrabianie paszportów, fałszowanie dyplomów, ingerencja w systemy drogowej sygnalizacji świetlnej itp. Nowa aktualizacja ma dodać do tego wszystko, co pozwala na bardziej prywatną inwigilację jak monitorowanie SMS-ów, połączeń telefonicznych czy śledzenie kogoś przez GPS.

Z pełną treścią omawianej aktualizacji możesz zapoznać się tutaj.

Nowa aktualizacja od Google pozwoli generować więcej ruchu przez wyszukiwanie obrazem

Nowa funkcja w Google Grafika będzie podsuwać przydatne i najważniejsze informacje na temat tego, co znajduje się na obecnie przeglądanym zdjęciu, zaciągając odpowiednią zawartość z Google Knowledge Graph. Google chce w ten sposób umożliwić internautom dokładniejszą analizę interesującego ich zagadnienia. Potrzebne informacje są organizowane oczywiście według Google Knowledge Graph, jednak system będzie wyświetlał także powiązane witryny internetowe, na które można szybko przejść.

Więcej na temat aktualizacji możesz dowiedzieć się tutaj.

E-commerce w Europie na być warte nawet 717 miliardów euro na koniec 2020 roku

Według raport European Ecommerce Regional Report 2020 przygotowanego przez Ecommerce Europe i EuroCommerce wartość rynku e-commerce na naszym kontynencie wyniesie 717 miliardów euro pod koniec tego roku. Będzie to stanowić wzrost o 12,7% w porównaniu z poprzednim rokiem. Nie jest to taki zły wynik, biorąc pod uwagę trwającą epidemię, jednak twórcy raportu przewidują, że efekty COVID-19 staną się najbardziej widoczne dopiero za rok. Kilka innych ciekawych informacji:

  • Polska jest jednym z liderów, jeśli chodzi o ilość konsumentów preferujących zakupy w sklepach internetowych z własnego kraju (94%).
  • Najszybszy rozwój rynków e-commerce zanotowano w Rumunii i Bułgarii (30%).
  • Wielka Brytania ma największy udział osób robiących zakupy online (94%).

Więcej na temat raportu możesz dowiedzieć się tutaj.

Amazon notuje kolejne rekordy

Amazon osiągnął kolejny rekord – jego obroty wynoszą już 1 bln dolarów (1 000 miliardów). Co ciekawe, jego właściciel, czyli Jeff Bezos, jest jedynym spośród 5 najbogatszych ludzi na świecie, który w tym roku nie zaliczył straty finansowej. COVID-19 nie tylko nie wpłynął negatywnie na funkcjonowanie Amazona, a wręcz uwypuklił jego zalety, czyli stawianie na nowoczesne technologie.

Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się tutaj.

Autor artykułu:Daniel Podgórski

Copywriter współpracujący z firmą Mayko. Specjalizuje się w nowoczesnych technologiach, kryptowalutach, SEO i marketingu internetowym. Uwielbia pisać artykuły poparte statystykami i głębokim researchem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *