Breadcrumbs

Breadcrumbs to termin pochodzący z języka angielskiego oznacza „okruszki chleba” i odnosi się do układu nawigacyjnego, który decyduje o użyteczności strony lub aplikacji internetowej. Określenie nawiązuje do baśni braci Grimm pt. „Jaś i Małgosia”, w której dzieci okruszkami chleba znaczyły drogę do domu.

Breadcrumbs to ścieżka dostępu umożliwiająca użytkownikowi strony orientację, w jakim miejscu strony aktualnie się znajduje, jak i powrót do wcześniej odwiedzanych lokalizacji serwisu. „Okruszki chleba” znaczą przebytą drogę przeglądania witryny. Wskazują również na położenie obecnie odwiedzanej strony w całej hierarchii witryny. Są graficznymi elementami kontrolnymi stanowiącymi pomoc nawigacyjną w obsłudze interfejsu strony www. Najczęściej stosowanym separatorem, pozwalającym na uporządkowanie hierarchii stron danej witryny, jest strzałka, co naśladuje funkcjonalność przeglądarek internetowych, które są wyposażone w przycisk „Wstecz” oraz historię przeglądania. Jako separator może zostać wykorzystany również inny symbol. Breadcrumbs znajduje zastosowanie tylko w przypadku stron o uporządkowanej hierarchii.

Przykładowy schemat ścieżki znaczonej „okruszkami chleba”:
Strona domowa >>> Strona sekcji >>> Strona podsekcji

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij