Cloaking

Cloaking to przedstawianie robotom wyszukiwarek treści strony internetowej innej niż użytkownikom. Jest nieakceptowaną przez wyszukiwarki metodą pozycjonowania zaliczaną do Black Hat SEO.

Cloaking umożliwia jednoczesne oszukiwanie wyszukiwarek i użytkowników. Interesujące treści dotyczące np. gotowania skłaniają do wejścia na stronę, na której zostały zamieszczone materiały pornograficzne. Cloaking może dotyczyć również serwisów o zupełnie innej tematyce. Metoda powoduje, że tekst wpisywany w wyszukiwarkę wywołuje wyświetlenie wyników wyszukiwarki nieadekwatnych do jego treści. W ten sposób uzyskuje się wyższe wyniki pozycjonowania.

Podejmowane działania polegające na podstawianiu stron nie są karalne, ale nieakceptowalne przez wyszukiwarki, o czym można przeczytać we wskazówkach Google dla webmasterów. Skutkiem wykrycia nieprawidłowości może być usunięcie strony z indeksu wyszukiwarki.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij