Depozycjonowanie stron

Depozycjonowanie stron jest przeciwieństwem pozycjonowania, co oznacza działania ukierunkowane na obniżenie pozycji w wynikach wyszukiwarek danej strony internetowej. Służy przeciwdziałaniu nieuczciwej konkurencji rozpowszechniającej negatywne opinie lub eliminacji nieaktualnych danych takich jak e-mail lub dawny adres siedziby firmy.

Depozycjonowanie ma dwa oblicza. Negatywne działania zaliczane do Black Hat SEO są ukierunkowane na zniszczenie konkurencji i wiążą się często z sytuacją, gdy dana firma nie podejmowała żadnych akcji zmniejszających wartość innych firm. W takim przypadku depozycjonowanie sprowadza się do takich działań jak:

Depozycjonowanie ma również bardziej pozytywną stronę, dzięki której możliwa jest walka z nieuczciwą konkurencją. Profesjonalne firmy świadczące usługi depozycjonowania koncentrują się wyłącznie na działaniach zaliczanych do White Hat SEO takich jak:

  • zgłoszenie nieetycznie działającej strony do wyszukiwarki,
  • pozycjonowanie stron na to samo słowo kluczowe co strona depozycjonowana,
  • pomoc w pozycjonowaniu stronom konkurencyjnym w stosunku do witryny depozycjonowanej.

Uczciwie działające firmy SEO nie stosują rozwiązań opierających się na Black Hat SEO. Zamiast depozycjonować konkurencyjną stronę w nieetyczny sposób skupiają się na pozycjonowaniu danej strony lub stron. Nie zamieszczają nieprzychylnych opinii o konkurencji. Jeżeli niepochlebne opinie o danej firmie wyświetlają się wysoko po wpisaniu frazy typu „opinie o firmie X”, wówczas depozycjonowanie polega przede wszystkim na pozyskiwaniu pozytywnych opinii i pozycjonowaniu ich w taki sposób, aby zaczęły wyświetlać się w wynikach wyszukiwarek na wyższej pozycji niże opinie negatywne.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij