Disavow Tool

Disavow Tool jest narzędziem Google stworzonym na potrzeby usuwania linków. Umożliwia webmasterowi wyeliminowanie linków, które według niego oddziałują negatywnie na pozycję strony w wynikach wyszukiwarki.

Disavow Tool jest pomocne wyłącznie w rękach zaawansowanych webmasterów. Osoby znające wyłącznie podstawy SEO nie powinny z niego korzystać, ponieważ mogą nieświadomie usunąć wartościowe linki. Z narzędzia warto skorzystać dopiero, gdy otrzymało się powiadomienie o nienaturalnych linkach czyli Google nałożyło na stronę internetową karę w postaci tzw. filtra. Jeżeli mamy do czynienia z filtrami algorytmicznymi, zlikwidowanie szkodliwych linków nie stanowi gwarancji, że strona wróci na wcześniejszą pozycję, którą zajmowała przed nałożeniem kary.

Narzędzie Disavow Tool mieści się pod adresem https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij