Google Adsense

Google Adsense to program partnerski, dzięki któremu właściciele stron mogą zarabiać na treściach prezentowanych online. Polega na wyświetlaniu reklam kontekstowych Google na stronach użytkowników dostosowanych pod względem treści witryny oraz grupy jej odbiorców.

Osoba będąca właścicielem witryny udostępnia przestrzeń reklamową poprzez wklejenie kodu reklamy na swojej stronie. Reklamodawcy, którzy chcą promować własne produkty odpowiadają za stworzenie reklamy i płacą właścicielowi witryny za udostępnienie przestrzeni do jej wyświetlenia. Oferowana przestrzeń reklamowa jest licytowana przez reklamodawców w czasie rzeczywistym. Zwycięzcą aukcji zostaje najbardziej opłacalna reklama. Reklama Google Adsense jest dostosowywana do treści witryny np. na stronie o gotowaniu będą wyświetlać się reklamy promujące sprzęt kuchenny, produkty spożywcze lub kursy gotowania.

Narzędzie Google Adsense mieści się pod adresem https://www.google.com/adsense/start/.

Zobacz:
1. Ile kosztuje kampania AdWords?

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij