Link

Link czyli hiperłącze to odnośnik, który pozwala użytkownikowi przenieść się na określoną witrynę poprzez kliknięcie w niego. W tym celu wykorzystuje protokół http lub https. Link występuje w czystej postaci adresu strony docelowej lub jest ukryty pod daną nazwą (anchor text). Obecnie najczęściej korzysta się przede wszystkim z nazw, pod którymi znajdują się docelowe adresy przenoszące na odpowiednią stronę. Wykorzystanie linków umożliwia większe rozpowszechnienie danych treści w Internecie i ułatwia dostęp do informacji.

Link jest zbudowany z następujących informacji:

  • adresu strony docelowej,
  • tekstu, który widzimy jako link,
  • oznaczenia, czy strona ma być otwierana w obecnym czy w nowym oknie.

Budowa linku

Co to jest link (hiperłącze, odnośnik) - definicja

Kolor czerwony oznacza adres strony, do której link przekierowuje. Jeśli link ma przenosić do strony, która będzie otwierana w nowym oknie, należy wpisać część kodu oznaczonego kolorem niebieskim. Kolor zielony to tekst wyświetlany jako anchor text, czyli nazwa, w którą należy kliknąć, aby zostać przeniesionym do strony docelowej.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij