Meta Description Tag

Meta Description Tag jest meta tagiem stanowiącym fragment kodu HTML zawartym w części nagłówkowej kodu strony. Stanowi opis danej podstrony, który informuje o zawartości strony internetowej.

Meta Description Tag należy wprowadzić do dokumentu HTML pomiędzy tagami:

Meta_Description_Tag

Unikatowy opis strony umieszcza się w następujący sposób:

Opis wyświetla się w wynikach wyszukiwania bezpośrednio pod linkiem do danej podstrony. Tekst powinien skłaniać użytkowników do odwiedzenia strony. Meta Description Tag wpływa na ilość wejść na stronę i wielkość CTR (współczynnika klikalności), dlatego sformułowanie opisu wzbudzającego zainteresowanie odgrywa kluczową rolę. W tekście warto zawrzeć jedno lub dwa słowa kluczowe, mające znaczenie dla określonej podstrony. Równocześnie należy mieć świadomość, że opis nie zalicza się do narzędzi poprawiających wyniki strony w wyszukiwarkach.

W momencie, gdy strona nie jest wyposażona w Meta Description Tag lub kiedy opis nie odpowiada zapytaniu wpisanemu w wyszukiwarkę, wtedy Google tworzy krótki tekst zaczerpnięty z treści zawartej na witrynie.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij