Nagłówki H

Nagłówki H to nagłówki, a jeszcze dokładniej znaczniki nagłówków występujących w treści stron. Litera H pochodzi od angielskiego określenia nagłówka – header. Są to tytuły i podtytuły i śródtytuły oznaczane od h1 do h6, ponieważ w języku HTML jest możliwe utworzenie sześciu różnych poziomów nagłówków.

Znacznik h1 oznacza nagłówek pierwszego poziomu, czyli najważniejszy nagłówek. Elementy oznaczone tagiem h2 są mniej ważne, h3 jeszcze mniej i tak ich ważność traci na znaczeniu aż do h6. Oznaczenia nagłówków ich właściwe wykorzystanie są istotne z punktu widzenia SEO, czyli pozycjonowania stron. Znacznik h1 powinien określać główną zawartość strony i najważniejszy nagłówek powinien być napisany czcionką większą niż pozostałe nagłówki. Dla skutecznego pozycjonowania ma największe znaczenie. Nagłówki są również użyteczne dla odbiorców stron, ponieważ porządkują treść i zwracają uwagę, co jest głównym tematem. Nie istnieje konieczność używania wszystkich tagów h1 – h6, ale z drugiej strony mogą się one powtórzyć.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij