SERP

SERP to skrót od angielskiego określenia Search Engine Results Page, które oznacza stronę wyników wyszukiwania wyświetlającą się w efekcie wpisania w wyszukiwarkę określonego słowa lub ciągu słów określanych jako fraza kluczowa. Wyniki dzielą się na bezpłatne, czyli organiczne, i płatne, które określa się również jako nieorganiczne.

Każdy z otrzymanych wyników zawiera:

  • tytuł strony,
  • adres strony,
  • krótki tekst informacyjny.

W zależności od rodzaju wyszukiwanej informacji mogą pojawić się również inne dodatkowe dane takie jak np. mapa Google. Google Maps wyświetla się przede wszystkim w przypadku poszukiwania lokalizacji danego obiektu. W niektórych sytuacjach mogą pojawiać się również zdjęcia lub ilustracje.

Płatne wyniki wyszukiwania pojawiają się ponad naturalnymi, a niekiedy u dołu strony oraz z jej prawej strony. Na stronie wyników wyszukiwania najczęściej wyświetla się 10 naturalnych pozycji.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij