Sitemap

Sitemap to plik w formacie XML lub HTML, który jest właściwie zbiorem linków do stron/podstron zawartych w obrębie jednej witryny. Inaczej mówiąc, specjalne pliki tworzą listy adresów, które są dostępne w danym serwisie. Zadaniem mapy strony jest umożliwienie robotom wyszukiwarek internetowych skuteczniejszej indeksacji stron, co jest szczególnie ważne w przypadku rozbudowanych serwisów. Do adresów URL podawanych w plikach można dołączyć jeszcze inne informacje dotyczące stron takie jak termin ostatniej aktualizacji lub częstotliwość wprowadzania zmian. Limit na przypisywanie dodatkowych informacji do mapy jednej witryny jest duży. Można dołączyć 50 000 linków do jednej witryny, a ogólnie limit wielkości informacji wynosi 10 MB.

Jak stworzyć mapę strony?

W sieci znajdziemy dużą ilość narzędzi (darmowych i płatnych), które pomogą nam stworzyć mapę strony. Polecamy darmowe narzędzie https://www.xml-sitemaps.com/.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij