Update Google, czyli aktualizacja algorytmu Google, to wprowadzenie usprawnień w dotychczasowym algorytmie, co może wpłynąć na zmiany w pozycjach stron w wynikach wyszukiwania. Zmiany zależą od konkretnego algorytmu i wdrożonych funkcjonalności.

Przykładowo, usprawnienia wdrożone algorytmie Google Pingwin spowodowały, że działa aktualnie w czasie rzeczywistym, dzięki czemu strony z linkami wysokiej jakości są skuteczniej wyróżniane spośród stron słabej jakości. Dodatkowo obecna aktualizacja umożliwia szybsze cofnięcie nałożonej kary. Wcześniejsza wersja wymagała oczekiwania na kolejną aktualizację, ponieważ dopiero wtedy karę można było cofnąć. Teraz można tego dokonać poprzez skoncentrowanie się na działaniach wpływających na poprawę linkowania. Nastąpiła również inna zmiana dotycząca systemu kar – zamiast nakładania kary na całą domenę kieruje się ją na określoną stronę lub sekcję, co oznacza, że obejmuje tylko te miejsca, do których prowadzą niepożądane linki.

Update Google jest dostosowywany do zmieniającej się wirtualnej rzeczywistości i ma na celu usprawnienie wykrywania działań, które nie są zgodne z zasadami etycznego pozycjonowania.

Zobacz:
1. Google Algorithm Change History