Wszystko wskazuje na to, że miała miejsce lipcowa aktualizacja algorytmu

Wszystko wskazuje na to, że miała miejsce lipcowa aktualizacja algorytmu Google

Widocznie w ostatnim czasie w Google coś się dzieje. Praktycznie w ciągu tygodnia algorytm został zaktualizowany 3 razy, na co wskazują liczne zmiany wykazywane przez narzędzia do monitorowania pozycji.

Kiedy to się zaczęło?

Około 11 i 12 lipca w środowisku SEO zaczęło się mówić o potencjalnej aktualizacji algorytmu. Rozmowy takie są oczywiście bardzo częste, jednak w tym przypadku były już szczególne. Jak wspomniałem wcześniej, różne narzędzia SEO wskazywały na znaczne zmiany w działaniu Google.

Oto wskazania Mozcastu w ostatnim czasie:

MozCast wskazuje na zmieny

Niektóre z obserwacji, jakie pojawiły się na webmasterworld.com:

Nie doszedłem do siebie po czerwcowej aktualizacji. Odebrała mi ona ponad połowę ruchu. Aktualizacja z 13 lipca zabrała 10%, a kolejna zapewne odbierze resztę.

W Kanadzie widzimy, jak pozycje niektórych klientów idą w górę, a innych w dół. Z naszego punktu widzenia aktualizacja trafia w konkretne obszary – ponownie kwestia YMYL i autorytetu strony wydaje się odgrywać pewną rolę w tym, co widzimy. Nasze strony są ogólnie bardzo „zdrowe”, mają świetną zawartość, nie mają szczególnych problemów technicznych itp… ostatnie zmiany to jedyny czynnik, którego nie byliśmy w stanie właściwie rozwiązać.

Ogromne zmiany w moim przypadku. Wszystkie moje słowa kluczowe znów spadły – nie mogę w to uwierzyć.

Nie widzę nic szczególnego w przypadku mojej niszy.

Jak widać, opinie są zróżnicowane – niektórzy dostrzegają duże spadki, inni żadnych, a jeszcze inni sami do końca nie są pewni, co się dzieje.

Maverick Update

Niezależnie od tego, czy kogoś dotknęły ostatnie zmiany, czy nie, ostatnia aktualizacja została nazwana jako Update Maverick.

Nazwę tę zaproponował 19 lipca Brett Tabke ze wspomnianego forum WebmasterWorld. Skąd ta nazwa? Otóż dzień wcześniej został opublikowany trailer nowego filmu Top Gun: Maverick, a aktualizacja została nazwana na jego cześć.

Podsumowanie

Ostatnia oficjalnie potwierdzona przez Google aktualizacja miała miejsce 3 czerwca tego roku. Odnośnie do nowych zmian Google nie wypowiedziało się jeszcze oficjalnie.

 

  • 28
  •  
  •  
Autor artykułu:Daniel Podgórski

Copywriter współpracujący z firmą Mayko. Specjalizuje się w nowoczesnych technologiach, kryptowalutach, SEO i marketingu internetowym. Uwielbia pisać artykuły poparte statystykami i głębokim researchem.

Komentarze

Jedna wypowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *