videomarketing - do czego możesz go wykorzystać

Video marketing – do czego możesz go wykorzystać?

Video to format, który daje ogromne możliwości w kontekście marketingu internetowego. Możesz wykorzystać go, aby dotrzeć do nowych odbiorców i podtrzymać zainteresowanie obecnych. Content video jest także bardzo pomocny w kontekście wysokiego pozycjonowania witryny w Google. Przekonaj się, jak zrealizować bieżące cele biznesowe z wykorzystaniem video marketingu!

Video marketing – jakie ma zalety?

Forma video jest bardzo elastyczna. W materiale audiowizualnym możesz przekazać dużą ilość treści w stosunkowo krótkim czasie. Mając na uwadzę, że przeciętny odbiorca jest codziennie zalewany ogromną ilością reklam, materiały video mają największą szansę na przyciągnięcie jego uwagi. Wynika to z faktu, że są dynamiczne i wielowymiarowe. Możesz wykorzystać w nich nie tylko warstwę wizualną, ale także dźwiękową.

Chcesz, aby Twój marketing nabrał rozpędu? Ubierz swój przekaz w atrakcyjną i przejrzystą formę. Ogromną zaletą filmów marketingowych jest to, że mogą być publikowane na wielu platformach. Działania z zakresu video marketingu mogą być prowadzone w mediach społecznościowych, na stronie Twojej marki, a także na portalach zewnętrznych. Ponadto tworząc serię angażujących filmów, zyskujesz szansę na zbudowanie wizerunku eksperta w swojej dziedzinie i pozyskanie nowych odbiorców. Do czego jeszcze możesz wykorzystać video marketing?

Pokaż swoją markę od kuchni

Jak zdobyć zaufanie odbiorców? Wpuszczając ich na zaplecze firmy! Ujawniając kulisy pracy, pokazujesz ludziom, że nie masz nic do ukrycia, a Twoja działalność jest w pełni transparentna. Stwórz video, w którym przedstawiasz swoich pracowników. Pozwól im opowiedzieć o motywacjach i aspiracjach. Dlaczego to właśnie w Twojej firmie realizują się zawodowo? W ramach video contentu możesz także pokazać typowy dzień pracy w Twojej firmie. Pamiętaj, im więcej naturalności, tym lepiej!

Jeśli w Twoim przedsiębiorstwie funkcjonuje dział produkcji, pokaż odbiorcom procesy, które są w nim realizowane. Takie video sprawdzi się, chociażby w branży kosmetycznej czy gastronomicznej.  Ludzie chcą wiedzieć, jak powstają produkty, których używają. W filmie możesz opowiedzieć także o historii, celach i priorytetach firmy. Wyeksponuj sukcesy, ale nie bój się także mówić o słabościach. Odbiorcy doceniają szczerość i szybko wyczuwają fałsz.

Filmy instruktażowe

Jeśli użytkowanie produktów które oferujesz, wymaga pewnej wiedzy lub umiejętności, stwórz praktyczne poradniki w formie video. Wszelkiej maści tutoriale i filmy instruktażowe są bardzo chętnie oglądane przez odbiorców. Z pozoru takie materiały nie mają wiele wspólnego z marketingiem, jednak dzięki nim zbudujesz wizerunek eksperta, który dba o klientów. Jeśli stworzysz serię filmów instruktażowych, możesz umieścić je na swoim autorskim kanale YouTube w formie playlisty. Dzięki temu Twoje filmy mogą stać się prawdziwym kompendium wiedzy z danej dziedziny, co przełoży się na rozpoznawalność Twojej marki.

Video w odpowiedzi na pytania klientów

Ludzie nie lubią czekać. Oczekują natychmiastowych, jednoznacznych odpowiedzi na zadane pytania. W większości branż zestaw kluczowych pytań jest dość mocno powtarzalny. Właśnie dlatego warto przeanalizować jakie pytania najczęściej zadają Twoi odbiorcy, a następnie ustosunkować się do nich w formie video! Dzięki temu zyskasz zaufanie potencjalnych klientów i opinię solidnego sprzedawcy, który zna swoje produkty.

Video marketing content – zaangażuj odbiorców!

Czy przy pomocy video marketingu można zaangażować odbiorców, nawiązując z nimi interakcję? Jak najbardziej! W tym celu wykorzystaj live streaming. Ta forma umożliwia spotkanie się z odbiorcami w wirtualnym świecie, w czasie rzeczywistym. W ramach live streamingu możesz zorganizować webinar, Q&A czy relację z firmowego eventu. Najważniejsze, aby Twoi odbiorcy mieli możliwość zabrania głosu czy napisania swoich uwag i opinii na czacie. Takie działanie z pewnością pomoże Ci zbudować długofalową relację z klientami.

Aby dostarczać odbiorcom video content najwyższej jakości, podejmij współpracę z profesjonalną agencją marketingową. Specjaliści przygotują materiały, które umocnią pozycję Twojej marki na rynku!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *