Zakaz handlu w niedzielę napędza sklepy internetowe

Zakaz handlu w niedzielę napędza sklepy internetowe

Zakaz handlu w niedzielę ma znaczący wpływ ma rozwój e-commerce w Polsce. Okazuje się, że od czasu wprowadzenia tego zakazu w naszym kraju powstaje coraz więcej sklepów internetowych. Dlaczego tak się dzieje?

Zakaz handlu napędza e-commerce

Robienie zakupów online jest wyjątkowo łatwe, wygodne i zawsze dostępne, dlatego Polacy coraz chętniej odwiedzają e-sklepy i darzą je coraz większym zaufaniem. Obowiązujący zakaz handlu oczywiście nie dotyczy sklepów internetowych, dlatego to właśnie tam kierują się użytkownicy, którzy chcą zrobić zakupy w niedzielę. Nikogo więc nie dziwi fakt, że powstaje coraz więcej sklepów internetowych – jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie użytkowników, by zrobić zakupy szybko i w dogodnym dla siebie momencie.
Tracą na tym oczywiście sklepy stacjonarne, w tym wielkie galerie handlowe, które przez 3 niedziele w miesiącu świecą pustkami i nie zarabiają.

Polacy chętnie otwierają się na e-biznesy

Według najnowszych danych, przygotowanych specjalnie dla “Rzeczpospolitej”, w ostatnim roku powstała rekordowo duża liczba sklepów internetowych. Pod koniec czerwca w Polsce było zarejestrowanych ponad 31 tysięcy działalności online zajmujących się handlem. Tylko w ciągu roku ostatniego powstało około 3 tysięcy nowych sklepów.

Coraz częściej zdarzają się sytuacje przeniesienia działania sklepu do sieci z jednoczesnym zamknięciem placówki stacjonarnej. Dzieje się tak z powodu między innymi rosnących kosztów wynajmu lokalu. Sklep online wydaje się być znacznie lepszym i tańszym rozwiązaniem, szczególnie dla małych i początkujących działalności handlowych.

Link do badań: https://www.rp.pl/CYFROWA-Biznes/308159955-Przybywa-rekordowo-duzo-e-sklepow-Branza-kwitnie.html

Autor artykułu:Monika Zahorowska

W Mayko odpowiada za content marketing. Na koncie ma kampanie dla największych marek. Po godzinach - joginka i muzyk.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *