Atrybut hreflang – czyżby przeżytek?

Poważne seo zaczyna się w momencie kiedy trzeba pozycjonować stronę z branży e-commerce. A jeśli branża e-commerce to nie oszukujmy się, w głowie każdego przedsiębiorcy pojawia się w pewnym momencie myśl, żeby wypłynąć na szersze wody europejskiego biznesu (bądź afrykańskiego; albo azjatyckiego) i zacząć sprzedawać klientom zagranicznym. A jeśli sprzedaż klientom zagranicznym, to przydałaby się nowa wersja językowa naszej starej witryny. I tutaj wchodzi w grę atrybut hreflang.

Coś, co do tej pory było zmorą SEOwców (i pewnie po części programistów których SEOwcy nagabywali o wprowadzenie tegoż hreflanga)… może przestać mieć tak duże znaczenie jak wcześniej. Sam John Muller bardzo dobitnie to podkreślił:

Czy może to oznaczać koniec kłopotów i konieczności implementacji atrybutu hreflang na wersjach językowych?

Nie do końca, diabeł tkwi w szczegółach.

Pytanie na które odpowiedział John brzmiało bowiem tak:

Do you need href-lang tags if you are simply translating a page to another language but not targeting in international places?

Inni rozmówcy wychwycili te niuanse. Otóż hreflangi mogą nie mieć znaczenia tylko jeśli chodzi o zwykłą witrynę, którą – przykładowo – tłumaczymy z polskiego na angielski.

Jeśli natomiast kierujemy reklamę na różne kraje – tutaj raczej należy pozostać przy stosowaniu znaczników hreflang.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Wojciech pisze:

    Dobrze wiedzieć, bo też miałem z tym problem.

Dodaj komentarz

You have to agree to the comment policy.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij