Jakub Olszewski

Specjalista SEO w firmie Mayko. Posiada duże doświadczenie przy prowadzaniu kampanii SEO. Bakcyla złapał gdy uświadomił sobie jak wielki wpływ na marketing ma pozycjonowanie. Lubi patrzeć na rosnące dzięki pozycjonowaniu pozycje klientów.

Artykuły tego Autora
Różnice w rankowaniu fraz – Google podało przyczyny

Różnice w rankowaniu fraz – Google podało przyczyny?

Pozycjonerzy zawsze proponują klientom pozycjonowanie na liczne odmiany fraz kluczowych: liczba pojedyncza, mnoga, synonimy. Często jednak dzieje się tak, że to, co rankuje w liczbie mnogiej, w pojedynczej jest poza top 100. Dlaczego? Słabe linki, za mało contentu?

więcej...
Treści o niskiej jakości czy Google zaostrza przepisy

Treści o niskiej jakości: czy Google zaostrza przepisy?

Walka wyszukiwarki z treściami o niskiej jakości zaczęła się w 2011 roku. Wprowadzono wtedy update o nazwie Panda, który obniżał pozycje witrynom zawierającym m.in. niskiej jakości content przesycony frazami kluczowymi, skopiowany z innych serwisów, bądź zwyczajnie zawierających tegoż contentu stanowczo za mało.

więcej...
Unia Europejska chce opodatkować linki

Unia Europejska chce opodatkować linki?

Międzynarodowe instytucje od wielu lat pod szyldem ochrony dzieł prawnie chronionych walczą z czymś, co nazywane jest piractwem medialnym. Parlament Europejski odrzucił w 2012 roku ACTA, ale po paru latach zapisy o ochronie własności intelektualnej, zbieżne z tymi z ACTA, pojawiły się w TTIP – Transatlantic Trade and Investment Partnership. Tym razem negocjacje i szczegóły

więcej...
Google - kolejna aktualizacja algorytmu?

Google – kolejna aktualizacja algorytmu?

Jak przekonują przedstawiciele Google – aktualizacje algorytmów, zwłaszcza głównego, dzieją się ciągle, można powiedzieć w czasie rzeczywistym. Nie da się jednak ukryć, że czasami przychodzi chwila kiedy narzędzia do mierzenia temperatury SEO pokazują stan iście podgorączkowy.

więcej...
Atrybut hreflang - czyżby przeżytek

Atrybut hreflang – czyżby przeżytek?

Poważne seo zaczyna się w momencie kiedy trzeba pozycjonować stronę z branży e-commerce. A jeśli branża e-commerce to nie oszukujmy się, w głowie każdego przedsiębiorcy pojawia się w pewnym momencie myśl, żeby wypłynąć na szersze wody europejskiego biznesu (bądź afrykańskiego; albo azjatyckiego) i zacząć sprzedawać klientom zagranicznym. A jeśli sprzedaż klientom zagranicznym, to przydałaby się

więcej...
Core update - co oznacza dla SEO

Core update – co oznacza dla SEO?

My seowcy nie lubimy się z przedstawicielami wyszukiwarki. I jedni, i drudzy uważają, że przeciwna strona utrudnia im życie i lepiej, gdyby nie istniała. Dlatego pierwsze update’y: Panda, Pingwin, Koliber, Gołąb były rewolucją w branży przynoszącą diametralne zmiany w sposobach pozycjonowania. Można powiedzieć: uczyliśmy się fachu od nowa.

więcej...
5 rzeczy jakie klienci powinni wiedzieć o współpracy z agencją SEO

5 rzeczy jakie klienci powinni wiedzieć o współpracy z agencją SEO

Wiedza o kulisach i praktykach stosowanych w marketingu staje się coraz powszechniejsza. Z usług specjalistów od PR i wizerunku (osób, które np. doradzą jak się ubrać na poprowadzenie otwarcia nowej galerii handlowej) korzystają celebryci pozujący na ściankach oraz popularni YouTuberzy. Wciąż jednak to nasze SEO dla wielu okryte jest mgłą tajemnicy, otoczone wianuszkiem mitów i

więcej...

SEO optymalizacja blogowych wpisów – jak się do tego zabrać?

Każde działanie, zwłaszcza w biznesie, musi być celowe, zaplanowane i skrupulatnie przeprowadzone. Musimy racjonalnie przeanalizować, w jakim stanie znajduje się nasza firma, co jest naszymi celami krótko- i długoterminowymi, po czym ustalić strategię prowadzącą do realizacji tychże celów.

więcej...

Dekalog SEO copywritera

Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy. Ludowe przysłowie które można śmiało zaserwować wszystkim, którzy swoje braki warsztatowe usprawiedliwiają słowami „za trudne zlecenie i to nie jest copywriting”. Uwielbiam kiedy copywiterzy narzekają, że temat nadaje się na tematykę specjalistyczną, a nie zapleczową, bądź, o zgrozo, na precla.

więcej...