Ile kosztuje pozycjonowanie strony? INFOGRAFIKA

Ile kosztuje pozycjonowanie strony i co tak naprawdę składa się na tę usługę? Zobacz infografikę przygotowaną przez firmę Mayko!

Mimo rosnącej świadomości klientów dotyczącej samej branży SEO, wielu spośród nich nie jest do końca świadomych, jakie procesy i koszta związane są z tą usługą. Wychodząc temu naprzeciw, przygotowaliśmy infografikę obrazującą poszczególne etapy pozycjonowania wraz z przykładowymi cenami. Ceny zawarte w infografice są to uśrednione stawki, oparte o ceny rynkowe i nasze doświadczenia.

Ile kosztuje pozycjonowanie strony INFOGRAFIKA

Pobierz infografikę: LINK

 

 • 4
 •  
 •  
Autor artykułu:Wojciech Przekop

Senior SEO Manager w firmie Mayko. Z branżą SEO zawodowo związany od 2008 roku. Uczestniczył przy kilkuset projektach SEO, w tym dla wielu znanych marek. Posiada szerokie doświadczenie, zwłaszcza w prowadzeniu bardziej złożonych kampanii dla eCommerce.

Komentarze

54 wypowiedzi:
 1. Niektóre firmy oferują audyt SEO za darmo. Mają już za pewne bazę klientów i zarabiają na abonament narzędzi takich jak Ahrefs. Mała agencja (1-5 osób) nie utrzymała by się na rynku gdyby robiła audyty za free i pracownik tracił na to sporo czasu a firma nie decydowała się poźniej na zakup usługi.

 2. Bardzo słaba infografika. Chyba ma tylko na celu pokazać klientowi dlaczego jesteśmy tacy drodzy. Co to jest strona zapleczowa za 500zł za jaka za 2000zł? Skąd niby te widełki? Równie dobrze można zapleczówkę zrobić za 0zł – dać studentowi na stażu do sklejenia na wordpressie, a drugiemu stażyście żeby naklepał tekstów.

  1. Chętnie Ci zlecę postawienie zapleczówki za 2 tysie – tylko wtedy musisz się ostro naklepać i narobić, żebym projekt mógł przyjąć, odebrać i zapłacić.

   Postawienie to nie problem – problemem jest aby content na zapleczówce był wartościowy – studenci tez kosztują np trzeba i kupić obiad, zeby nie padli z głodu 😀

  2. Stawianie zapleczówki, na zupełnie gołej domenie, która nie ma żadnych linków przychodzących to kompletna strata czasu. Taka strona nie mająca, żadnej siły praktycznie nic w pozycjonowaniu nie pomoże

 3. Czesto słyszę o „mitycznych” studentach którzy w agencji seo pracują za free i oddalają czarną, mrówcza robotę przy tworzeniu zaplecza, pisaniu na gorach, link buildingu, ale jak rozmawiam z rocznikami 90 to oni nie chcą pracować za darmo jak to robiliśmy my w latach 2001-2004.

 4. Boberek, nie przesadzajmy. Za 8 zł można dodać sensowny komentarz na tematycznym forum, który jak najbardziej wnosi coś do prowadzonej dyskusji – i rzecz jasna może być linkiem.

  Infografika na plus i to jak najbardziej 🙂

 5. Zakup publikacji artykułu sponsorowanego w zewnętrznym serwisie zmięcie proszę z 50-1000 na 50-5000. Tysiąc złotych na dobry artykuł to zdecydowanie za mało. Fajna infografika

 6. Akurat koszt narzędzi rozkłada sie na wszystkich klientów wiec ten koszt na klienta jest niższy niż tu pokazano i nie wszystkie narzędzia sa w każdym mscu używane. Ja tam sam pozycjonuje i mam lepsze efekty niż agencja która nie ma pojęcia o danej branży. Tylko właściciel wie co firmie potrzeba.

 7. Fajna infografika, choć koszty narzędzi od razu powinny być z gwiazdką (podział na n klientów / stron), za to minimalne koszty przypadające na content raczej powinny byś wyższe, zależnie od tego, co uznajemy za artykuł nadający się do tworzonego zaplecza. Przy przyjętych zbyt niskich cenach w grę wchodzi raczej tekst (jakiś), a nie artykuł, który sprawdzi się w tworzeniu zaplecza, tak mi się wydaje.

 8. Świetny artykuł w którym jasno widać ile mniej więcej kosztuje pozycjonowanie. Szkoda, że klienci nie są tego świadomi czasami.
  Czy jest szansa na zapożyczenie infografiki, jeśli damy linka dofollow do źródła? Chcemy napisać artykuł o koszcie pozycjonowania za jakiś czas u siebie a infografika świetna 🙂

 9. Być może ceny będą się znacząco różnić w zależności od branży i jakości danej usługi. Znam serwisy, które za publikacje content marketingową chciały i 4 tys (branża BHP), więc nie ma możliwości, żeby przedstawione dane odpowiadały każdemu 🙂 Przynajmniej infografika w dobry sposób pokazuje możliwości i wstępnie określa koszty.

 10. Bardzo Ciekawy artykuł i kompleksowo rozpisane średnie ceny, przydatne, gdy ktoś planuje kompletną zamówić usługę 🙂 No i grafika w oko wpada, na prawdę nieźle.

 11. Bardzo ciekawa inforgrafika, pokazuje, że jak chcesz mieć dobre pozycje i na długo to nie ma co żydzić. Niech wszyscy o tym wiedzą a nie, panie na allegro za 19 zł jest:)

 12. Przyjazna dla oka infografika, nieco podobna do tej którą często widuję choćby w online marketingu 😉 ale pomijając fakt infografiki wizualnie, to dużo objaśnia i pokazuje, pytanie czy te stawki są wciąż aktualne w 2018 ?

 13. Mam wrażenie że jednak mowa jest tutaj tylko o dużych firmach i bardzo konkurencyjnych frazach. Wyobrażacie sobie żeby firma zarabiająca 5-7 tysięcy wydawała 1,5-2,5 tysięcy na samo pozycjonowanie? Gdzie ZUS, lokal, materialy itp. Każda konkurencja może liczyć na swoje widełki cenowe i za 500 zł też da się zrobić pozycje które będą zarabiać.

 14. Niestety taka prawda, jednak jest wiele, wiele firm, które więcej niż 500 zł na SEO nie wyskrobię.
  I wtedy pojawia się kwestia jak powyżej przedstawione koszty ograniczyć do tej kwoty i mieć JAKIEŚ efekty.

 15. No jak widać koszty mogą być naprawdę różne, jednak moim zdaniem naprawdę warto. Znam ludzi, którzy skorzystali z pozycjonowania i naprawdę osiągają teraz świetne wyniki jeśli chodzi o wejścia i generowany obrót firmy.

 16. Warto zainwestować w SEO bo może to przynieść bardzo dobre rezultaty, większy ruch na stronie itp. Wydaje mi się jednak że grafika pokazuje ceny trochę zawyżone, bo wychodzi że jest to dość droga sprawa.

 17. Świetna infografika opisująca działania związane z pozycjonowaniem strony. Osoby, które nigdy nie miały z tym styczności nie mogą czasami zrozumieć, że takie rzeczy kosztują i to czasami nie mało. Takimi wpisami trzeba ich uświadamiać. Brawa 😉

 18. Świetna infografika. Pozycjonowanie jest bardzo ważnym czynnikiem rozwoju strony, wiele ludzi jednak nie wie jakie są tego koszta. Dzięki pozycjonowaniu stron możemy zyskać popularność i więcej wejść internautów na nasze strony.

 19. Rewelacyjna infografika, która dobrze wszystko obrazuje. Każda firma/strona powinna być pozycjonowana jeżeli poważnie myśli o swoim rozwoju. Często ludzie uważają, że to nic nie kosztuje, a przecież wszyscy wiemy, że tak nie jest. Dobrze, że pokazaliście to ile kosztuje.

 20. Katalogi już teraz raczej nie mają miejsca bytu.. Tęskno też za czasami gdzie faktycznie publikacja artykułu wynosiła 50 zł 🙂
  Warto też doliczyć linki pozyskane na współpracy z influencerami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *