Google Speed Update w końcu ruszył!

Zapowiadana na początku roku aktualizacja algorytmu Google dotycząca prędkości ładowania stron w końcu ruszyła. Czym właściwie jest Speed Update i co to dla nas oznacza?

9 lipca Google umieściło tweeta z informacją o wdrożeniu aktualizacji Speed Update.

Pełną treść komunikatu możemy zobaczyć na oficjalnym blogu Google – LINK.

Czym jest Speed Update?

Aktualizacja Speed Update to nic innego jak poprawka mająca obniżać pozycje wolno ładujących się stron. Co bardzo istotne, update ma wpływ tylko na mobilne wyniki wyszukiwania. Google zapewnia również , że Speed Update na dzień dzisiejszy “dotknie” tylko kilka procent najwolniejszych stron w internecie.

Dodatkowo, Google przypomina m.in. o swoich narzędziach, które mogą nam pomóc przy optymalizacji strony. Chodzi głównie o narzędzia PageSpeed Insights oraz Lighthouse. To właśnie dzięki tym narzędziom, możemy sprawdzić prędkość ładowania naszej strony (i nie tylko) oraz zobaczyć podpowiedzi, co należy poprawić.

My w MAYKO dbamy o prędkość naszej strony, a WY? 🙂

PageSpeed Insights MAYKO

Senior SEO Manager w firmie Mayko. Z branżą SEO zawodowo związany od 2008 roku. Uczestniczył przy kilkuset projektach SEO, w tym dla wielu znanych marek. Posiada szerokie doświadczenie, zwłaszcza w prowadzeniu bardziej złożonych kampanii dla eCommerce.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Michał Ptak napisał(a):

    Teraz należy zadać sobie pytanie – nie “czy”, ale “kiedy” nastąpi obniżanie pozycji stron dla wyników deskopowych. Nadal jest tendencja zbyt przeładowanych stron, nawet jak na realia szybkiego internetu.
    W sumie dobrze, że już od jakiegoś czasu Google udostępniło narzędzie. Dlatego teraz raczej przezorni nie będą zaskoczeni 🙂

Dodaj komentarz

You have to agree to the comment policy.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij