Google promuje oryginalne źródła informacji

Google stawia na oryginalne źródła informacji

Fake newsy od dłuższego czasu zalewają Internet, dlatego najwięksi gracze na rynku postanowili wypowiedzieć im wojnę i zrobić wszystko, by zminimalizować to zjawisko.
W 2018 roku Google zapowiedział, że przeznaczy kilkaset mln dolarów na samą walkę z fake newsami w sieci. Teraz gigant z Mountain View robi kolejny krok – zmienia algorytm wyszukiwarki, by zwiększyć widoczność oryginalnych źródeł i tym samym ułatwić użytkownikom dostęp do wiarygodnych informacji.

Czym są oryginalne źródła informacji i jak je znaleźć?

Często zdarza się, że ważne newsy są publikowane w wielu miejscach mniej więcej w tym samym czasie. Zatem jak w takiej sytuacji określić, które źródło jest tym oryginalnym?

Sam wiceprezes Google Richard Gingras w oficjalnym komunikacie opublikowanym 12.09.2019 roku zaznaczył, że wciąż nie ma definicji, która ściśle określałyby czym są oryginalne źródła informacji. Nie ma też odgórnie ustalonych zasad, które mogłyby służyć do ustalania poziomu oryginalności informacji. Zatem jakie przyjęto kryteria oceny?

Według Google za oryginalne źródło będą uznawane te artykuły, które przekazują informacje, których nikt by nie poznał, gdyby nie ten właśnie konkretny artykuł. Innym branym pod uwagę czynnikiem ma być tzw. reputacja wydawcy – oznacza to, że większe szanse na uznanie za oryginalne źródło ma znany i ceniony wydawca, cieszący się uznaniem i zaufaniem czytelników.

Dzięki wprowadzanym zmianom algorytmu wartościowe i oryginalne treści będą prezentowane wysoko w wynikach wyszukiwania. Przekłada się to na zadowolenie użytkownika, który szybko znajduje to, czego szuka – czyli wysokiej jakości, rzetelne informacje.

Link to komunikatu Google – https://www.blog.google/products/search/original-reporting/

Autor artykułu:Monika Zahorowska

W Mayko odpowiada za content marketing. Na koncie ma kampanie dla największych marek. Po godzinach - joginka i muzyk.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *