Google - kolejna aktualizacja algorytmu?

Google – kolejna aktualizacja algorytmu?

Jak przekonują przedstawiciele Google – aktualizacje algorytmów, zwłaszcza głównego, dzieją się ciągle, można powiedzieć w czasie rzeczywistym. Nie da się jednak ukryć, że czasami przychodzi chwila kiedy narzędzia do mierzenia temperatury SEO pokazują stan iście podgorączkowy.

Na wykresie poniżej: wahania algorytmów w miarę stabilne przez cały Maj, ale początek i koniec miesiąca słupek nieoczekiwanie wyskakuje w górę, przyprawiając pozycjonerów i klientów o ból głowy.

Wykres pogody seo z maja

Nie ma co się dziwić: każde takie podgrzanie temperatury zbiega się w czasie z gwałtownymi wahaniami pozycji, nie zawsze na plus.

Wszędobylski Barry Schwartz z Search Engine Roundtable wskazuje na 17 maja jako datę pierwszych poważniejszych fluktuacji w wyszukiwarce. W przeprowadzanych na gorąco rozmowach z ludźmi z takich for jak WebmasterWorld czy Black Hat World spectrum opinii jest bardzo szerokie.

Kilka najczęściej powtarzających się hipotez:

  • problemy z wtyczką Yoast,
  • cofnięcie aktualizacji marcowej,
  • nic się nie dzieje nowego, Google dance,
  • tak, jakaś nowa aktualizacja.

Groch z kapustą? Niekoniecznie, jeśli wziąć pod uwagę, że pozycjonerzy zgodnym chórem potwierdzają fakt dziwnych, niewytłumaczalnych skoków pozycji. Dziejących się z dnia na dzień. Na frazach z top 10 również 😉

Co przyniesie przyszłość? Osobiście jestem zdania że Google nas znowu zaskoczy, a my będziemy zachodzić w głowę: wyłączyć GSA na moment? Poprawić linkowanie wewnętrzne? A może – wersja dla twardzieli – przeczekać spokojnie aż sytuacja się uspokoi? Jak myślicie? czekam na opinie 🙂

Źródło: https://www.seroundtable.com/google-may-update-25790.html

  •  
  •  
  •  
Autor artykułu:Jakub Olszewski

Specjalista SEO w firmie Mayko. Posiada duże doświadczenie przy prowadzaniu kampanii SEO. Bakcyla złapał gdy uświadomił sobie jak wielki wpływ na marketing ma pozycjonowanie. Lubi patrzeć na rosnące dzięki pozycjonowaniu pozycje klientów.

Komentarze

3 wypowiedzi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *