Google – kolejna aktualizacja algorytmu?

Jak przekonują przedstawiciele Google – aktualizacje algorytmów, zwłaszcza głównego, dzieją się ciągle, można powiedzieć w czasie rzeczywistym. Nie da się jednak ukryć, że czasami przychodzi chwila kiedy narzędzia do mierzenia temperatury SEO pokazują stan iście podgorączkowy.

Na wykresie poniżej: wahania algorytmów w miarę stabilne przez cały Maj, ale początek i koniec miesiąca słupek nieoczekiwanie wyskakuje w górę, przyprawiając pozycjonerów i klientów o ból głowy.

Wykres pogody seo z maja

Nie ma co się dziwić: każde takie podgrzanie temperatury zbiega się w czasie z gwałtownymi wahaniami pozycji, nie zawsze na plus.

Wszędobylski Barry Schwartz z Search Engine Roundtable wskazuje na 17 maja jako datę pierwszych poważniejszych fluktuacji w wyszukiwarce. W przeprowadzanych na gorąco rozmowach z ludźmi z takich for jak WebmasterWorld czy Black Hat World spectrum opinii jest bardzo szerokie.

Kilka najczęściej powtarzających się hipotez:

 • problemy z wtyczką Yoast,
 • cofnięcie aktualizacji marcowej,
 • nic się nie dzieje nowego, Google dance,
 • tak, jakaś nowa aktualizacja.

Groch z kapustą? Niekoniecznie, jeśli wziąć pod uwagę, że pozycjonerzy zgodnym chórem potwierdzają fakt dziwnych, niewytłumaczalnych skoków pozycji. Dziejących się z dnia na dzień. Na frazach z top 10 również 😉

Co przyniesie przyszłość? Osobiście jestem zdania że Google nas znowu zaskoczy, a my będziemy zachodzić w głowę: wyłączyć GSA na moment? Poprawić linkowanie wewnętrzne? A może – wersja dla twardzieli – przeczekać spokojnie aż sytuacja się uspokoi? Jak myślicie? czekam na opinie 🙂

Źródło: https://www.seroundtable.com/google-may-update-25790.html

Specjalista SEO w firmie Mayko. Posiada duże doświadczenie przy prowadzaniu kampanii SEO. Bakcyla złapał gdy uświadomił sobie jak wielki wpływ na marketing ma pozycjonowanie. Lubi patrzeć na rosnące dzięki pozycjonowaniu pozycje klientów.

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

 1. Maciej pisze:

  Google ostatnio wprowadza wiele zmian na różnych frontach, więc można się spodziewać wszystkiego 🙁

 2. Janek pisze:

  U mnie polecialo wszystko gdzie były natarczywe reklamy – oczywiscie według google natarczywe 😉

 3. Kuba pisze:

  Robić swoje dalej 🙂 mam wzrosty i spadki – norma i z reguły w ciągu miesiąca wracają na swoje miejsca.

Dodaj komentarz

You have to agree to the comment policy.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij