Prasówka SEO/e-commerce

Prasówka SEO/e-commerce #27

W tej prasówce krótka wzmianka o nadchodzącej aktualizacji do WordPressa oraz ciekawe raporty dotyczące SEO, e-commerce i obecnego świata technologii.

A co zatem w tej prasówce?

Nadchodząca aktualizacja WordPress może spowodować poważne problemy

W październiku 2020 roku wydano WordPress 5.5 – krótko potem miliony stron na całym świecie doświadczyło poważnych problemów. Czy podobnego scenariusza można spodziewać się po WordPress 5.6, którego planowana premiera to 8 grudnia 2020? Bardzo możliwe, gdyż zarówno poprzednia, jak i nadchodząca aktualizacja mają wiele wspólnego z jQuery Migrate. WordPress 5.5 wymuszał update ekosystemu CMS-a, aby był dostosowany do najnowszego wydania jQuery.

WordPress 5.6 ma z kolei zaktualizować samą bibliotekę jQuery Migrate do wersji 3.3.1. Strony, które korzystają z tego rozwiązania, mogą doświadczyć podobnych problemów kolejny raz.

Więcej o nadchodzącej aktualizacji możesz dowiedzieć się tutaj.

Google dzieli się danymi na temat osób kupujących podczas świątecznych wyprzedaży

W nowym poradniku od Google znajdziemy ciekawe statystyki dotyczące zachowań kupujących podczas wyprzedaży. Ankieta obejmowała ok. 800 kupujących z 16 państw z całego świata.

Prasówka SEO e-commerce

źródło: services.google.com

 

Oto najciekawsze dane:

  • Zapytania typu „wspieranie lokalnych przedsiębiorstw” wzrosły o 20 000% w ostatnim roku.
  • Zapytania typu „najtańsze” wzrosły o 60% w ciągu ostatniego roku.
  • Ponad 50% badanych z USA w tym roku po raz pierwszy skorzystało z nowej usługi zakupowej.
  • 70% kupujących w USA stwierdziło, że są gotowi kupować od nowych sprzedawców.
  • 62% kupujących w USA zacznie wcześniej robić zakupy świąteczne, aby uniknąć wyczerpania zapasów.

Cały raport możesz za darmo pobrać tutaj.

Raport – trendy w płatnościach online w Europie

Firma Aravato przyjrzała się bliżej trendom płatności w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Holandii, Włoszech, Szwecji, Polsce, Rosji, Turcji oraz USA. Oto najciekawsze dane:

  • Przelew bankowy w Polsce to najpopularniejsza metoda płatności – preferuje ją ponad 50% osób.
  • BLIK jest wspierany przez wszystkie najważniejsze polskie banki i stanowi alternatywę dla Apple Pay oraz Google Pay. Jego popularność w naszym kraju rośnie – w ostatnim roku skorzystało z niego 8 milionów osób do zrealizowania 218 milionów transakcji.
  • Płatność za pobraniem w Rosji jest bardzo popularną metodą. Wynika to głównie z bardzo problematycznego procesu zwrotu produktów. Niektóre sklepy korzystają nawet z własnej sieci dostawców, którzy po wręczeniu przesyłki klientowi czekają nawet 15 minut na akceptację jakości i otrzymanie płatności.

Więcej na temat raportu możesz dowiedzieć się tutaj.

Trwająca pandemia przyczyniła się do ogromnych wzrostów zysków wśród technologicznych gigantów

Główni giganci technologiczni – Facebook, Google i Amazon – notują ogromne zyski. Przychody brutto Amazona wyniosły 96 miliardów dolarów, co stanowiło wzrost o 37% w skali roku. Google zanotowało większe zyski z platformy YouTube – wyniosły one 5 miliardów dolarów, co stanowiło wzrost o 32% w skali roku. Wzrostem przychodów o 22% w skali roku może także pochwalić się Facebook, pomimo dość głośnej w USA kampanii StopHateForProfit.

Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się tutaj.

Autor artykułu:Daniel Podgórski

Copywriter współpracujący z firmą Mayko. Specjalizuje się w nowoczesnych technologiach, kryptowalutach, SEO i marketingu internetowym. Uwielbia pisać artykuły poparte statystykami i głębokim researchem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *